Blog > Komentarze do wpisu

Pozytywne zaskoczenie...

Wybierając akurat ta książkę z oferty księgarni internetowej liczyłam ze będzie to cos psychologiczno-pedagogicznego co zasili moja zawodowa biblioteczkę;). Poczułam sie lekko zaskoczona zaczynając czytać. Było to jak najbardziej pozytywne zaskoczenie. Książka wciąga już po przeczytaniu kilkudziesięciu  stron.

„Pełna nadziei, przejmująca opowieść o poświeceniu i sile miłości matki.

Adam zostaje znaleziony w lesie przy zwłokach szkolnej koleżanki. Policja zamierza go przesłuchać, jednak chłopiec cierpi na autyzm i nie jest w stanie powiedzieć, co się wydarzyło...Po tym traumatycznym przeżyciu jeszcze bardziej zamyka się we własnym, niedostępnym dla innych świecie. Matka Adama, Cara, stara się dotrzeć do synka, W skrawkach zdań, w ledwo zauważalnych zmianach w jego zachowaniu próbuje odnaleźć ślady prowadzące do prawdy...”

Książkę czyta się jak dobry kryminał, a w całą historie rozwikłania morderstwa wplecione są losy Adama i jego wciąż wierzącej w cud matki. To niezwykle ile jest siły w rodzicu niepełnosprawnego dziecka, ile jest w stanie znieść, ile jest w stanie włożyć pracy w walkę dla dobra dziecka. Cara nawet przez moment się nie poddaje mimo wszelkich przeciwności, mimo iż inni nie wierzą w możliwości Adama.

Tragiczne wydarzenia w szkole pozwalają jej pogodzić się z przeszłością, zacząć żyć inaczej, normalnie, inaczej spojrzeć na Adama.

Autorka książki Cammie McGovern sama jest matka dziecka autystycznego wiec zna ten temat „od podszewki” Sama opracowała specjalne nowatorskie techniki uczenia aby udoskonalić rozwój swojego a później i innych dzieci. Więcej na ten temat tutaj http://www.cammiemcgovern.com/resources.html

Książce patronuje Fundacja Anny Dymnej – Mimo Wszystko

http://www.mimowszystko.org/

Polecam

Cammie McGovern "Spójrz mi w oczy",Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2008

 
środa, 15 października 2008, kimura

Polecane wpisy

  • Dewiacja...

    Poprostu Cook. "Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, ale także studia podyplomowe na Harvardzi

  • Bidul

    Szokujacy realizm Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka w prowincjonalnym mieście Polski lat 80.

  • Niewiedza

    Warto!! „Oparta łokciami o balustradę, patrzy w stronę Zamku : wystarczyłby kwadrans, by się tam znaleźć. Tam zaczyna się Praga z pocztówek, Praga, na któ


Custom Myspace Clock

Odsłony strony