Blog > Komentarze do wpisu

Dziwka

Porażająca historia życia rodziny na tle prostytucji, handlu żywym towarem, pedofilii. „Dziwka” Martiny Cole to wciągająca lektura, trudno się od niej oderwać ale i trudno uwierzyć że takie życie istnieje naprawdę. Dla mnie to wszystko jest niepojęte.

„Dzieci są dla Joanie Brewer całym światem. Gotowa jest zrobić wszystko, byleby tylko zawsze były najedzone i dobrze ubrane, zarabia dla nich pieniądze nawet na ulicy. Bo Joanie Brower jest prostytutką. Żyje w ciągłym strachu, że któreś z dzieci zostanie jej pewnego dnia odebrane. Osiemnastoletni Jon Jon jest po szyje zanurzony w światku przestępczym, a Jeanette, zaledwie czternastoletnia, wie o życiu znacznie więcej, niż powinna. Jednak Joanie najbardziej przeraża los Kiry, ponieważ w świecie, w którym nikomu nie można ufać, Kira – jedenastoletni aniołek swojej mamusi – jest najbardziej ze wszystkich jej dzieci podatna na niebezpieczeństwa. Pewnego dnia Kira znika i spełniają się najgorsze obawy Joanie. Wydaje jej się, ze wie, co się mogło stać z dziewczynką, ale obsesja, aby poznać cala prawdę, grozi zagładą reszty jej rodziny”

Joanie stara się być dobra matką, dzieci są najedzone, w domu panuje porządek. Jednak zajęcie jakim się para nie wydaje się odpowiednie dla matki trojki dzieci. Joanie pracuje na ulicy, a później z pomocą przychodzi jej przyjaciel, stręczyciel, i załatwia prace w salonie masażu. Wszystko zaczyna się powoli układać, aż do dnia w którym najmłodsze dziecko Joanie nie wraca do domu. Na nic zdają się poszukiwania na szeroka skale. Dziecko przepadło. Prawda jaka poznajemy na końcu książki jest przerażająca. Kira padła ofiarą siatki pedofilskiej, w skład której wchodzili znajomi jej matki, brata, sąsiadów.

Ksiażke mimo trudnej tematyki czyta się dobrze, akcja wciąga, wciąż chce się wiedzieć co będzie dalej. Trzyma w napięciu.

Mroczne, nocne życie Londynu, ludzie ze światka przestępczego, prostytucja, zaniedbywanie dzieci, w takim otoczeniu dorastają dzieci Joanie. Samo to podpowiada że opowieść zakończy się tragicznie. Thriller pełną miarą.

Martina Cole "Dziwka" Zysk i S-ka, Poznań 2006

wtorek, 16 grudnia 2008, kimura

Polecane wpisy

  • Dewiacja...

    Poprostu Cook. "Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, ale także studia podyplomowe na Harvardzi

  • Bidul

    Szokujacy realizm Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka w prowincjonalnym mieście Polski lat 80.

  • Niewiedza

    Warto!! „Oparta łokciami o balustradę, patrzy w stronę Zamku : wystarczyłby kwadrans, by się tam znaleźć. Tam zaczyna się Praga z pocztówek, Praga, na któ

Komentarze
germini
2008/12/19 00:55:56
Czytałam kiedyś tę książkę, ale jakiegoś większego wrażenia na mnie nie zrobiła. Ale ja tam mało wrażliwa jestem ;)

Custom Myspace Clock

Odsłony strony