Blog > Komentarze do wpisu

Jerzy i Kosmos

Jerzy i tajny klucz do wszechświata” Lucy i Stephena Hwking. Rewelacja! Książka po trosze przygodowa, po trosze naukowa a co najważniejsze mimo iż zaadresowana do dzieci zainteresuje niejednego dorosłego.

Jerzy, syn ekologów, zupełnie przypadkiem poznaje swoich nowych sąsiadów, naukowca Eryka i jego córkę Annę. I to za ich przyczyną zaczynają się jego przygody. Eryk to zapalony badacz kosmosu. Ma na swój użytek komputer nowej generacji, który pozwala na podróże w kosmosie – Kosmosa. To dzięki niemu Jerzy również zaczyna się interesować kosmosem i odbywa swoja pierwszą podroż w kosmos.

Reszty fabuły zdradzać nie będę bo nie o to tu chodzi. Lepiej sięgnąć po książkę i ją po prostu przeczytać.

Dodam jeszcze tylko ze obok pozytywnych bohaterów znajdziemy tu również „czarne charaktery” które całej historii nadają ten ostatni szlif, taka „kropka nad i”.

Książka zawiera bardzo wiele kolorowych zdjęć i ilustracji kosmosu, wiele  szczegółowych, naukowych informacji, ale podanych w taki sposób, że same, bez wysiłku z naszej strony pozostają w głowie wręcz mimowolnie. U nas zapoczątkowała fale żywego zainteresowania wszystkim co ma związek z kosmosem, niebem, planetami.

Pierwszy raz spotkałam się z taką bajką do dzieci. Nie wiem czy słowo bajka w ogóle tutaj pasuje. Dla mnie bajka zawsze kojarzyła się ze stara historią a tutaj mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym. „Jerzy i tajny klucz do wszechświata” ciekawa opowieść a przy tym jeszcze masa interesujących faktów, połączenie prawdy z since fiction. Fakty naukowe podane w lekki, interesujący sposób. Być może tak właśnie powinny wyglądać podręczniki szkolne. Gorąco polecam.

 

Lucy i Stephen Hawking „Jerzy i tajny klucz do wszechświata” Nasza Księgarnia, Warszawa 2008

poniedziałek, 15 grudnia 2008, kimura

Polecane wpisy

  • Dewiacja...

    Poprostu Cook. "Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, ale także studia podyplomowe na Harvardzi

  • Bidul

    Szokujacy realizm Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka w prowincjonalnym mieście Polski lat 80.

  • O dziadku

    „Mój dziadek był drzewem czereśniowym” to książka pełna wzruszeń. Kilka razy podczas lektury załamał mi się glos. Tytułowy dziadek to dziadek z marz


Custom Myspace Clock

Odsłony strony