Blog > Komentarze do wpisu

Lekko

Po „Klub mało używanych dziewic” Moniki Szwaji sięgnęłam tak dla relaksu. Liczyłam na cos lekkiego, łatwego i przyjemnego. I nie pomyliłam się.

„Klub mało używanych dziewic to – wbrew prowokującej nazwie – cos niemal tak niewinnego jak drużyna harcerska. Matkami założycielkami są cztery interesujące kobiety, których celem nie jest złapanie wreszcie chłopa (nie da się ukryć, lata lecą), lecz – w pewnym sensie – poprawienie rzeczywistości. Mają w sobie cos z dzielnych pozytywistek, choć bron Boże, nie są w typie Siłaczek padający na posterunku. Skuteczność - to ich dewiza. Inteligencja i wdzięk pomagają im osiągnąć cele...”

Historia czterech przyjaciółek które podczas spotkania z okazji rocznicy matury, zakrapianego alkoholem, postanawiają założyć klub. Początkowo nie bardzo wiedza czym ma się on zajmować, ale bieg wydarzeń powoli klaruje ich działalność.

Alina- samotna matka dorastającej córki, Agnieszka- dyrektorka liceum rozmawiająca ze swoim kotem i nieistniejącymi narzeczonymi, Michalina- pracownik zieleni na cmentarzu i Marcela tkwiąca w toksycznym związku. Kobiety postanawiają zmienić otaczającą je rzeczywistość, przestać się użalać, zaczynają realizować siebie.

Czyta się jak już pisałam bardzo lekko i szybko. To taka lektura na niepogodę, nie tylko za oknem.

Monika Szwaja "Klub mało używanych dziewic" Wydawnictwo SOL, Warszawa 2007

 
czwartek, 08 stycznia 2009, kimura

Polecane wpisy

  • Dewiacja...

    Poprostu Cook. "Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, ale także studia podyplomowe na Harvardzi

  • Bidul

    Szokujacy realizm Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka w prowincjonalnym mieście Polski lat 80.

  • Niewiedza

    Warto!! „Oparta łokciami o balustradę, patrzy w stronę Zamku : wystarczyłby kwadrans, by się tam znaleźć. Tam zaczyna się Praga z pocztówek, Praga, na któ


Custom Myspace Clock

Odsłony strony