Blog > Komentarze do wpisu

Szósta klepka

Po ostatnich przeczytanych książkach postanowiłam ze czas na cos lżejszego kalibru. Nigdy jeszcze nie czytałam „Jeżycjady” Malgorzaty Musierowicz, az ze znalazłam w bibliotece pierwszy tom „Szósta klepka” zdecydowałam się spróbować, sprawdzić co w tych książkach widzą wielbiciele Musierowicz.

Książka opowiada o zakompleksionej Cesi zwanej w domu Cielęciną. Dziewczyna twierdzi ze jest brzydka a za ideał kobiecości i piękna uważa swoja starsza siostrę. Cesia wykonuje wszelkie obowiązki domowe a dodatkowo za namową wychowawcy decyduje się pomagać w nauce leniwej koleżance Dance. Cała książka obfituje również w miłosne uniesienia Czesi.

„Szósta klepka” bardzo mi się podobała. Może troszkę za późno po nią sięgnęłam, bo wydaje mi się że to książka bardziej dla nastolatek, ale ja również świetnie bawiłam się przy lekturze. Rodzina Cesi, a zwłaszcza mieszkający z nimi kuzynek to wybuchowa mieszanka, będąca często zaczątkiem  wielu śmiesznych sytuacji.

M. Musierowicz stworzyła rewelacyjny obraz rodziny. Rodziny takiej w jakiej każdy z nas pewnie doskonale by się odnalazł, rodziny której podstawą jest zaufanie i rozmowa o wszystkich problemach. I choć często właśnie ta rodzina jest powodem nerwów nikt długo nie żywi urazy .

Książkę przeczytałam bardzo szybko. Całość jest taka ciepła, normalna.. Zwykła dziewczyna, zwykła rodzina, zwykłe problemy. Na pewno jeszcze nie raz sięgnę po kolejne tomy.

Małgorzata Musierowicz "Szósta kelpka" Akapi Press, Łódż 1997

piątek, 16 stycznia 2009, kimura

Polecane wpisy

  • Dewiacja...

    Poprostu Cook. "Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, ale także studia podyplomowe na Harvardzi

  • Bidul

    Szokujacy realizm Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka w prowincjonalnym mieście Polski lat 80.

  • Niewiedza

    Warto!! „Oparta łokciami o balustradę, patrzy w stronę Zamku : wystarczyłby kwadrans, by się tam znaleźć. Tam zaczyna się Praga z pocztówek, Praga, na któ

Komentarze
abiela
2009/01/16 21:26:10
Polecam gorąco kolejne tomy!
-
be.el
2009/01/19 21:07:01
Podzielam zdanie Abieli:) Mój kolega z pracy wywodzi się z poznanśkich Jeżyc. Lubi się chwalić, że byl sąsiadem Borejków:) Pzdr
-
kimura
2009/01/19 21:58:12
Bardzo dziekuje. Napewno przeczytam.Pozdrawiam serdecznie

Custom Myspace Clock

Odsłony strony