Blog > Komentarze do wpisu

Czarownice

Kolejna książka Jodi Picoult. Kolejna bardzo moim zdaniem udana pozycja tej autorki. Wyszperana w bibliotece, przeczytana w ciągu trzech pracujących! dni.


„Do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii przybywa przystojny Jack St.Bridge. Kiedyś był nauczycielem w prywatnej szkole dla dziewcząt, ale jego życie legło w gruzach z powodu uczennicy. W Salem Falls zatrudnia się jako pomywacz w restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce miedzy właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka tez czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz uprzedzeniami.”

Jack - główny bohater powieści zostaje skazany za przestępstwo na tle seksualnym. Idzie na ugodę z prokuratorem i musi spędzić 7miesiecy w wiezieniu. Wychodzi i trafia do Salem Falls. Jednak zła sława ciągnie się za nim i wkrótce wszyscy w miasteczku znają jego przeszłość. Jedna z nastolatek oskarża Jacka o gwałt.

Tyle fabuły. Reszta pozostanie milczeniem bo po książkę warto sięgnąć i nie będę psuć Wam przyjemności czytania.

Jodi Picoult zaskakuje sensacją, odrobiną kryminału, thrillera, a to wszystko z domieszką psychologii. Trzyma w napięciu do ostatnich stron. Nie ma tu jednobarwnych postaci. Każda z osób opisanych przez Picoult  to znakomita mieszanka różnorodnych cech co potęguję przyjemność czytania. O przeszłości bohaterów dowiadujemy się z retrospekcji wplecionych w fabułę co również odebrałam na plus.

Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to fakt ze spora ilość bohaterów była w swojej przeszłości ofiarami lub sprawcami przestępstw na tle seksualnym.

Addie, Jack, Charlie, Gilly, Catherine- przyznacie że troszkę tego dużo. Mimo to książkę polecam. Przeczytana napięciu i  z przyjemnością. Zapewniam że dostarczy emocji.

Jodi Picoult „Czarownice z Salem Falls”, Prószyński i S-ka, Warszawa 2008

czwartek, 29 października 2009, kimura

Polecane wpisy

  • Dewiacja...

    Poprostu Cook. "Robin Cook uważany jest za mistrza thrillera medycznego. Ukończył medycynę na Uniwersytecie Columbia, ale także studia podyplomowe na Harvardzi

  • Bidul

    Szokujacy realizm Dziesięcioletni Borys, chłopiec z patologicznej, wiejskiej rodziny, zostaje oddany do domu dziecka w prowincjonalnym mieście Polski lat 80.

  • Niewiedza

    Warto!! „Oparta łokciami o balustradę, patrzy w stronę Zamku : wystarczyłby kwadrans, by się tam znaleźć. Tam zaczyna się Praga z pocztówek, Praga, na któ


Custom Myspace Clock

Odsłony strony